top of page
Фото автораВіктор Пронь

Профілактика інсульту

Сьогодні 29 жовтня – світ відзначає Всесвітній день боротьби з інсультом. Інсульт — це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Інсульт виникає, коли судина, по якій кров'ю переноситься кисень і поживні речовини до нервових клітин, блокується тромбом чи атеросклеротичною "бляшкою" - такий інсульт називається ішемічним. Також судина може розривається, що супроводжується крововиливом - тоді говорять про геморагічний інсульт. Другий зазвичай протікає важче.

Від чого ж в людини може виникнути інсульт? Існують так звані фактори ризику інсульту - це певні стани, які підвищують ризик розвитку інсульту. До таких станів належать:


високий артеріальний тиск;


високий рівень холестерину в крові;


порушення серцевого ритму;


надлишкова вага;


цукровий діабет;


надмірні стреси.


Прояви інсульту виникають раптово. Ось найбільш розповсюджені симптоми, при виникненні яких, можна запідозрити в людини інсульт.


📍 Порушення мови - якщо ви помітили, що у вас або в вашої близької людини мова змінилась, стала плутаною, людині важко вимовити слова або людина не буде розуміти команду, яку ви попросили її виконати - це може бути симптомом інсульту.


📍Перекіс обличчя– коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною.


📍Сильне головокружіння – поява скарг на раптове головокружіння, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів також може свідчити про розвиток інсульту.


📍Порушення зору – у людини раптово порушився зір на одне або два ока, наприклад, зʼявилось двоїння при погляді на предмети, або випала якась частина поля зору.


📍Порушення рухів або різке оніміння в кінцівках - раптова слабкість, неможливість підняти і утримувати одну або кілька кінцівок. Часто уражуються дві кінцівки з однієї сторони (наприклад права рука і права нога)


Щоб не допустити розвиток інсульту ми можемо впливати на фактори ризику — це називається профілактикою. Ось що вам варто зробити, щоб максимально знизити ймовірність розвитку інсульту:


1. Дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі і фрукти, обмежуйте споживання солі. Вживайте їжу з низьким вмістом трансжирів.


2. Будьте фізично активними. Навіть помірні фізичні навантаження дозволять контролювати вагу і підтримувати здоров’я.


3. Відмовтеся від куріння та вживання алкоголю.


4. Контролюйте артеріальний тиск, якщо в цьому є потреба - приймайте препарати, які будуть "тримати" ваш тиск в межах норми.


5. За рекомендаціями свого лікаря перевіряйте рівень холестерину та цукру в крові.


6. Якщо лікар призначив вам лікування діагностованого у вас захворювання, строго дотримуйтесь назначень та рекомендацій.

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page